Про автора

Кася Ясна

Я – поетеса, письменниця Кася Ясна, художниця і фотограф Я-сЯ (справжнє ім’я Дубиківська (Дубиковская) Юлія Леонідівна) народилася 7 грудня 1972 року в м. Києві в сім`ї науковців. Корені предків – з Польщі, України, Росіі, Литви, Білорусі. З дитинства займалась в музичній студії, класичною хореографією (балетом), народними танцями, співала в хорі, старшокласницею брала участь у Театрі слова. Пізніше було навчання сучасним бальним танцям і аргентинському танго. Після закінчення з золотою медаллю середньої школи №200 вступила до Київського медичного інституту ім. академіка О.О. Богомольця. І в 1995 році, також з відзнакою – червоним дипломом, закінчила навчання. Працювала в Обласній клінічній лікарні ендокринологом, потім – дільничним терапевтом в Поліклініці для вчених. Маю сертифікати фітотерапевта, гомеопата, рефлексотерапевта, спеціалізацію з невроотології, а також диплом тренера по фітнесу (шейпінг, аеробіка) – декілька років вела заняття.

Сфери мого зацікавлення – людина, її душа і тіло (психологія, здоровий спосіб життя), філософія, культура, просвітництво, творчість у всіх її проявах.

Залюблена в музику (співаю, граю на фортепіано), танець-рух, природу (море, гори, ліс), літературу, мистецтво. Вважаю, цитуючи Ніцше, що «день пройшов марно, якщо ти не танцював».

Я є праонукою відомого історика, публіциста, перекладача, письменника, поета, українського громадсько-політичного діяча Максима Славинського, що був другом і першим коханням Лесі Українки.

Пишу вірші з 1998 року, а пізніше з’явилися есе, новели й казки. За останні чотири роки у видавництві «Вогняний Лель» вийшли 34 ілюстровані мною книги поезій (українською, російською та англійською мовами) в електронному варіанті. З 2014 року пишу пісні, створюю арт-фільми, танці-імпровізації, з 2015 року веду езотерично-філософську рубрику. Також з 2011 року я є головним редактором та засновником культурно-освітнього сайту «Сам Ум Рай», автором публіцистично-аналітичних статей, рецензій (події та життя), циклу документальних фільмів про Київ.

Декілька разів моя поезія звучала на радіо: в 2006 і 2007 роках на І каналі Національного радіо в передачі «Кольоровий світ» і на ІІІ каналі «Культура» в передачі «Світ поезїї». Виступала з віршами в Спілці письменників та декілька разів в жіночому клубі «Вікторія» при бібліотеці ім. Остапа Вишні (2008–2009 рр.).

Друкувалася в газеті «Товариш» №46, 2002 р., в газеті «Селяночка» №5, 2003 р. (газета виходила за сприянням Національної спілки письменників України); в журналі «Жінка» №8, 2003 р.

Багато малювала з дитинства, відновила захоплення у 2006 році. Займаюсь фотографією.

Колись довелось стисло представити себе, процитую цю вдалу (на мій погляд) характеристику:

«Родилась и выросла в Киеве, в семье интеллигенции. По образованию врач. По призванию фантазёр, танцовщица, философ, дипломат, искатель, психолог, Муза и вечный ребёнок в одном лице. Любимое занятие – радоваться жизни и улучшать её, помогать, вдохновлять, «сеять разумное, доброе, вечное», открывать Бога во всём и любить!»

27.04.2016

 

Моя Батьківщина —

Королівство обидвох Сарматій

В генах — Захід і Схід

Що навіки тепер обнялись

Не пишіть на надгробку

Ніяких сумних епітафій

Напишіть, що раділа, любила, жила

І стреміла у вись…

16.04.2010
21.30